...

Usuwanie Kwasu Masłowego – Ozonowanie Śląsk

Usuwanie kwasu masłowego - ozonowanie

Kwas masłowy ma nieprzyjemny zapach. Ma też niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. W zależności od czasu ekspozycji na ten środek oraz jego stężenia, mogą pojawić się bóle gardła, zadyszka, trudności w oddychaniu. Nie warto go więc bagatelizować, tym bardziej że jego zapach przypomina zapach wymiocin małych dzieci. Nie wystarczy tutaj wietrzenie. W takim wypadku najlepiej postawić na usuwanie kwasu masłowego – ozonowanie. Oczywiście musi być wykonane przez profesjonalną firmę, która wykona cały proces szybko i profesjonalne. Polecamy nasze usługi ozon-now.pl.

usuwanie kwasu masłowego - smordu

Ozon Now. Ozonowanie na zawołanie

Zapoznaj się z naszym cennikiem

usuwanie kwasu masłowego

Jak pozbyć się kwasu masłowego? Ozonowanie to najlepsza metoda

Kwas masłowy jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje w wielu produktach, choćby zjełczałym maśle. Niestety jego usunięcie jest naprawdę trudne, co wynika w dużej mierze z faktu, że dochodzi do fermentacji skrobi. Jednocześnie zbyt duże stężenie jest niebezpieczne dla człowieka, tym bardziej że może powodować problemy z oddychaniem, co jest jeszcze bardziej niebezpieczne dla osób z alergią czy astmą. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na ozonowanie wykonane przez naszych pracowników. Do każdego zlecenia podchodzimy z największym zaangażowaniem. Znamy się na naszej pracy i wiemy, jak skutecznie usunąć kwas masłowy. Warto wiedzieć, że ozonowanie jest najskuteczniejszym sposobem dezynfekcji. Jego działanie bakteriobójcze, biobójcze i utleniające jest wielokrotnie wyższe i szybsze niż chloru. Dzięki temu, że ozon jest gazem przenika do każdej, nawet najmniejszej powierzchni, ale i we wszystkie zakamarki, a dzięki temu szybko i łatwo można zneutralizować nawet zapach kwasu masłowego. Jednocześnie musicie wiedzieć, że ozonowanie nie maskuje brzydkiego zapachu, ale go neutralizuje w 100%. Ozonowanie nie pozostawia po sobie żadnych pozostałości, które byłyby niebezpieczne, dla roślin czy zwierząt, a nawet ludzi. Oczywiście musi być przeprowadzone przez profesjonalistów, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy, gdyż dobierzemy odpowiedni poziom stężenia ozonu, a przy tym wykonamy naszą pracę od początku do końca.

Jak przebiega ozonowanie pomieszczeń zanieczyszczonych kwasem masłowym?

Ozon ma trzy atomy i co ważne trzeci atom ma tendencję do odłączania się, a następnie wchodzi w reakcję z innymi związkami. Właśnie dzięki temu ma tak silne działanie dezynfekcyjne. Doskonale sprawdza się do dezynfekcji pomieszczeń, w których znajduje się duże stężenie kwasu masłowego. Do przeprowadzenia ozonowania wybiera się profesjonalne urządzenia, a dokładnie generatory ozonu. My dysponujemy najwyższej jakości sprzętem, a dzięki temu wykonamy neutralizację kwasu masłowego szybko i skutecznie. Ozonowanie jest metodą niezwykle skuteczną, gdyż niszczy ponad 99,9% drobnoustrojów. Nasza firma wyliczy nie tylko czas potrzebny na zdezynfekowanie danego pomieszczenia, ale też dobierze odpowiednią ilość ozonu. Po przeprowadzeniu ozonowania wyłączamy generator, następnie należy odczekać jeszcze ok. 40 minut. W tym czasie ozon zamienia się w nieszkodliwy ditlen. Pozostaje już tylko przewietrzenie pomieszczenia.

neutralizacja zapachu kwasu masłowego

Ile razy trzeba ozonować pomieszczenie zanieczyszczone kwasem masłowym?

Ilość wykonywanych zabiegów ozonowania pomieszczenia zależy od tego, z jak dużym problemem się zmagacie. Jeżeli zapach jest naprawdę ostry, to w takim przypadku konieczne może być regularne powtarzanie ozonowania. Jeżeli jednak zadziałacie bardzo szybko, to nie będzie występować konieczność kilkukrotnego ozonowania, lecz wystarczy jeden zabieg. Warto jeszcze postawić na profilaktykę i nawet po pozbyciu się problemu raz do roku wykonywać ozonowanie. Oczywiście tutaj najlepiej skorzystać z naszych profesjonalnych usług, gdyż przeprowadzimy ten zabieg od A do Z, dbając o bezpieczeństwo. Doradzimy też jak postępować po ozonowaniu. Potwierdzeniem jakości naszych usług są opinie wielu zadowolonych klientów, którzy polecają nasze usługi. Zachęcamy do kontaktu, w przypadku wystąpienia uporczywego zapachu kwasu masłowego, ale też gdy chcecie zadbać o przyjazny mikroklimat w pomieszczeniu. Nasze usługi kierujemy do klientów indywidualnych, a także firm.

Zachęcamy do skorzystania z usług ozon-now.pl w ramach ozonowania COVID-19. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, by przeprowadzić skrupulatnie procedurę ozonowania i oddać Państwu pomieszczenia wolne od patogenów. Warto podkreślić, że przy okazji ozonowania w ramach zwalczania koronawirusa można zneutralizować inne patogeny. Jest to bardzo ważne w szpitalach, ośrodkach zdrowia, sanatoriach, przychodniach, gdzie przebywają nie tylko chorzy na COVID-19, ale również inne osoby cierpiące na rozmaite schorzenia. Oczywiście w przypadku ozonowania pomieszczeń szpitalnych usunięty musi zostać sprzęt, a pacjenci przeniesieni w inne miejsce. Warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług ozonowania, które rekomendujemy dla klientów indywidualnych, firm, a także instytucji.

 

Call Now Button