...

Ozonowanie pomieszczeń Śląsk

Jak przygotować pomieszczenia do dezynfekcji ozonem?

Ozonowanie pomieszczeń jest bezpieczne – to fakt niezaprzeczalny. Jednak, aby zabieg ozonowania dał najlepsze z możliwych efektów trzeba właściwie przygotować dane pomieszczenie, a mianowicie należy ustalić jakiego problemu chcemy się pozbyć. Wynika to z faktu, że na tej podstawie ustala się i przygotowuje określone stężenie gazu, ale też określony czas ekspozycji.

Na pewno trzeba wiedzieć, że ozonowanie powinno się stosować cyklicznie, szczególnie w przypadku dekontaminacji. W ten prosty sposób nie tylko usuwa się szkodliwe mikroorganizmy, ale i zapobiega ich rozwojowi. W dobie pandemii niezwykle ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, ale też uczniom w szkołach czy dzieciom w przedszkolach, dlatego ozonowanie ma także zastosowanie w przypadku dezynfekcji pomieszczeń, w których przebywała osoba chora na koronawirusa COVID-19.

Trzeba też pamiętać, że proces ozonowania pozwoli pozbyć się zapachów papierosów, dymu czy pleśni. Jednak nie powoduje ich maskowania, lecz w rzeczywisty sposób dochodzi do ich usunięcia.

ozonowanie pomieszczeń

Ozon Now. Ozonowanie na zawołanie

Zapoznaj się z naszym cennikiem

Ozonowanie pomieszczeń wykonuje się w: