...

Odgrzybianie – Usuwanie grzyba, pleśni – ozonowanie i chemia Śląsk

Odgrzybianie Śląsk

Grzyby w pomieszczeniach stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Głównie z uwagi na fakt, że większą część z nich stanowią toksynotwórcze pleśnie, które potrafią w zakamarkach tworzyć liczne kolonie. Ponadto zarodniki różnych typów pleśni wywołują schorzenia układu oddechowego takie jak: astma oskrzelowa czy astma płucna. Są też przyczyną alergii. Natomiast grzyby z rodzaju Penicillium, które należą do jednych z najczęściej występujących w pomieszczeniach, wykazują wręcz silne działanie toksyczne.

 

Dlatego bezsprzecznie lokale, w których przebywają ludzie, powinny być systematycznie odgrzybiane przez ozonowanie lub ewentualnie chemicznie. 

Przed i Po Odgrzybianie Ozon Now
Odgrzybianie - Efekty Przed i Po Odgrzybianie - Efekty Przed i Po

Ozon Now. Ozonowanie na zawołanie

Zapoznaj się z naszym cennikiem

Odgrzybianie Śląsk - Efekty Przed i Po

Odgrzybianie - połączenie chemii z ozonowaniem

Stosujemy odpowiednie środki chemiczne, które zwalczają grzyby i pleśnie. Po chemicznym usuwaniu stosujemy proces ozonowania, który zabija zarodniki i blokuje nawrót problemu. Warto zaznaczyć, że ozon neutralizuje chemię, dzięki czemu można oddać obiekt bezpiecznie w ręce naszego Zleceniodawcy.

 

Ponadto ozon jako naturalny gaz jest w stanie dotrzeć w każdy zakamarek, nie niszcząc wyposażenia pomieszczeń i nie zostawiając żadnych śladów.  

Galeria

Właściwości ozonu

Ozon swoje cudowne właściwości zawdzięcza utlenianiu. Wynika to z niestabilności cząsteczki składającej się z trzech atomów tlenu z delta ujemnym i delta dodatnim ładunkiem. Dlatego w stosunkowo krótkim czasie przekształca się on w tlen. Ponieważ w procesie działania ozonu dodatkowy atom tlenu zostaje uwolniony z cząsteczki, wiąże się on z materią, na którą działa, utleniając w ten sposób mikroorganizmy, grzyby , pleśnie, bakterie i wirusy.  

Olbrzymią zaletą ozonu jest utlenianie materii bez występowania produktów ubocznych. 

 

Ozonowanie jest jedną z metod dezynfekcji pomieszczeń, która przynosi wiele korzyści. Umożliwia skuteczną likwidację:

 • różnych gatunków pleśni,
 • grzybów,
 • grzybni
 • oraz innych form przetrwalnikowych.
 • Eliminuje insekty,
 • roztocza,
 • chorobotwórcze bakterie,
 • wirusy
 • oraz alergeny.

Proces ozonowania

Ozonowanie przeprowadza się przy użyciu generatorów ozonu. Są to urządzenia, które w zależności od budowy wytwarzają ozon poprzez poddanie zassanego powietrza działaniu wyładowań koronowych lub poprzez działanie promieniowania ultrafioletowego.  

 

Sam proces polega na wdmuchiwaniu czystego ozonu do pomieszczenia, w którym miesza się on z powietrzem. Po zakończeniu procesu wystarczy przewietrzyć pomieszczenie, by było w pełni bezpieczne.   

Chemiczne odgrzybianie pomieszczeń

Do największych zalet odgrzybiania chemicznego pomieszczeń z pewnością można zaliczyć szybkie tempo procesu i wysoką skuteczność. Jednakże wadami tej metody odgrzybiania są:

 • dosyć długo utrzymujący się w pomieszczeniu charakterystyczny zapach środków chemicznych
 • i ich wysoki stopień szkodliwości dla człowieka i zwierząt.  

Ponieważ profesjonalne środki chemiczne do odgrzybiania pomieszczeń zawierają duże stężenie chloru, żywice silikonowe rozpuszczane w spirytusie etylowym i środki grzybobójcze, które mogą wydzielać toksyczne opary podczas usuwania pleśni i grzybów.

  

W trosce o własne bezpieczeństwo warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług firmy specjalizującej się w odgrzybianiu.

Odgrzybianie chemiczne czy przez ozonowania? Podsumowanie

Skuteczność odgrzybiania pomieszczeń środkami chemicznymi i ozonowaniem jest na porównywalnym poziomie. Jednakże nie można pominąć faktu, że połączenie obu metod odgrzybiania przynosi najlepsze korzyści.

Chemia pozwoli pozbyć się samego problemu, a bezsprzecznie dzięki ozonowaniu, z pomieszczenia oprócz grzybów, można się jednocześnie pozbyć wielu innych “niechcianych lokatorów” oraz zneutralizować zarodniki i wcześniej użytą chemię. Ponadto ozon jako naturalny gaz, szybko się utlenia, dzięki czemu w lokalu pozostaje czysty i stabilny tlen.  Wniosek nasuwa się zatem tylko jeden.

Wybierając usługę odgrzybiania, warto podjąć decyzję o zastosowaniu chemii w połączeniu z ozonowaniem. 

 

Call Now Button