...

Ozonowanie po pożarze – Usuwanie zapachu spalenizny Śląsk

Ozonowanie po pożarze Śląsk

Ozonowanie po pożarze jest najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą czynnością, która pozwoli na dezynfekcję powierzchni. Dzięki ozonowi usunięte zostaną drobnoustroje oraz pleśń, a także przykry zapach, który pozostaje w pomieszczeniach po ugaszeniu ognia. 

neutralizacja zapachu kwasu masłowego

Ozon Now. Ozonowanie na zawołanie

Zapoznaj się z naszym cennikiem

ozonowanie - usuwanie zapachu po pożarze

Ozonowanie po pożarze - dlaczego ozon jest skuteczny?

Ozon (O3) idealnie sprawdza się przy oczyszczaniu i dezynfekcji. Pomimo że jest to gaz niebezpieczny dla człowieka w wysokim stężeniu, gdyż uszkadza błony biologiczne, znajduje zastosowanie również jako skuteczna metoda na usuwanie dioksyn po pożarze oraz odstraszanie szczurów.
Nawet pomimo tego, że pożar został ugaszony, a pomieszczenia uprzątnięte, w obiekcie wciąż unosi się charakterystyczny odór. Ozon wnika w mikrocząsteczki i dokonuje ich neutralizacji. W kontakcie z materiałami dokonuje się rozkład ozonu do tlenu cząsteczkowego. W efekcie po przeprowadzeniu zabiegu pozostaje jedynie zapach jak po burzy. W trakcie wydzielania gazu może powstawać mgła, która jest naturalnym procesem występującym poprzez reakcję ozonu z lotnymi związkami organicznymi.
Zapach po ozonie, który unosi się w pomieszczeniach nawet do dwóch dni, może zostać całkowicie usunięty po przewietrzeniu. Warto podkreślić, że sam zapach nie świadczy o jego obecności czy wysokim stężeniu, lecz jest pozostałością.

Dlaczego warto powierzyć ozonowanie profesjonalnej firmie?

Ozon wtłacza się do pomieszczeń poprzez profesjonalne generatory. Dzięki nim rozchodzi się po pomieszczeniu, reagując z mikrocząsteczkami. Warto przestrzegać zaleceń specjalistów, którzy udzielają wskazówek dotyczących przebywania w ozonowanych pomieszczeniach. Ważne jest, aby odczekać określony czas potrzebny na rozkład cząsteczek, który uzależniony jest od tego, jak długo wtłaczano go do pomieszczeń. To właśnie okres i skala ozonowania są dobierane w zależności od powierzchni użytkowej czy skali zniszczeń. Aby odpowiednio oszacować czas wymagany na ozonowanie, należy skonsultować się ze specjalistami, którzy udzielą dokładnych wskazówek. Zazwyczaj po ozonowaniu należy odczekać 2-3 godziny. Ozonowanie to nowoczesna technologia, która wymaga użycia odpowiedniego sprzętu, dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy.
Po pożarze wydzielają się toksyny, wobec tego ozon sprawdza się jako skuteczna metoda na usuwanie zapachu po pożarze, w tym charakterystycznego odoru spalenizny. Warto zdecydować się na profesjonalną firmę, aby wszystkie czynności przebiegły z zachowaniem odpowiedniego porządku.

Call Now Button