...

Dezodoryzacja Śląsk

Ozonowanie w celu pozbycia się nieprzyjemnych zapachów

Ozonowanie pomieszczeń ma zastosowanie także jako proces dezodoryzacji, a więc dzięki niemu można usunąć nieprzyjemne zapachy. Trzeba jednak pamiętać, że ozonowanie nie maskuje ich, lecz w realny sposób je usuwa. Wynika to z faktu, że ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, dlatego też niszczy mieszaninę związków tlenku siarki, a także metanu, czy pochodnych benzyny. Również węglowodory tworzące odór są w pełni neutralizowane przez ozon.

 

Ozonowanie powoduje ich utlenienie i w ten sposób zapewnia trwałe ich usunięcie. Po zakończeniu tego zabiegu uzyskuje się pomieszczenie czyste i o świeżym zapachu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jeżeli intensywność odoru w danym pomieszczeniu była duża, to cały proces dezodoryzacji może trwać nawet kilka sesji. 

Wszystkie usługi - kafelka strona główna

Ozon Now. Ozonowanie na zawołanie

Zapoznaj się z naszym cennikiem

Ozonowanie Pomieszczeń Śląsk-min

Kiedy warto dezodoryzować pomieszczenia ozonem?

Należy dezodoryzować pomieszczenia ozonem, by pozbyć się dymu papierosowego. Dodatkowo ozonowanie usuwa nieprzyjemny zapach moczu, stęchlizny po zalaniu czy nawet spalenizny. Dezodoryzowanie usuwa też zapach zwierząt, w tym szczególnie nieprzyjemny i toksyczny koci mocz. Ozonowanie w rzeczywisty sposób neutralizuje nieprzyjemny zapach, jednak trzeba pamiętać, że nawet usunięcie zapachu spalenizny po pożarze może wymagać kilku sesji.

 

Dezodoryzację ozonem trzeba przeprowadzać w miejscach przeznaczonych dla palących w barach czy restauracjach. Takie działanie powinno być regularnie, gdyż usunięcie zapachu silnie nagromadzonego po dłuższym czasie może być trudne. Zatem ozonowanie pomieszczeń skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy, ale i trudne odory, a przy tym dochodzi do zabicia wirusów czy szkodliwych mikroorganizmów…

Call Now Button